Žena šla po dálnici D3 za příbuznými. Vyzvedla ji policie - regiony.impuls.cz

Vycházka mohla skončit tragicky. Žena se vydala za příbuznými pěšky po dálnici

  18:54
Dálniční oddělení jihočeské dopravní policie řešilo v úterý odpoledne nečekanou komplikaci na 79. km. dálnice D3 . Několik řidičů telefonicky upozornilo policisty na čtyřiatřicetiletou ženu z Tábora, která se nebezpečně pohybovala po krajnici ve směru na Prahu. Než ji policejní hlídka zastavila, ušla zhruba pět kilometrů.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

Případ zaměstnal v pátek kolem 15 hodiny odpolední policisty z dálničního oddělení Chotoviny, kteří se po několika telefonátech na linku 158 od projíždějících řidičů vydali na místo, kde se žena nebezpečně pohybovala po krajnici.

„Policisté velmi rychle ženu na dálnici skutečně našli, zajistili její bezpečí a nakonec ji předali lékařům,“ uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Chvilka nepozornosti a pak náraz. Policie ukázala záběry z vážných nehod na D1

Chodkyni objevili policisté na 79. kilometru směrem na Prahu v úseku Čekanice–Měšice. Policistům po zastavení tvrdila, že se do hlavního města vydala na návštěvu za příbuznými. Riskantní vycházka se naštěstí obešla bez kolizí nebo újmy na zdraví nikoho z účastníků dopravního provozu.

Autor: