Ceny plánuje provozovatel areálu v Němčičkách Jaroslav Stávek nechat na loňské úrovni. Za jednu jízdu tak lyžaři zaplatí nadále sedm až deset korun. Částky se nemění ani v kurzech pro děti.
Přes léto se v areálu věnovali hlavně obvyklým úpravám a revizím, aby měli veškeré stroje připravené na zimní sezonu. Potýkali se s prasklým potrubím, které se využívá při zasněžování, ale problém už vyřešili. Připravená je už i rolba, která bude upravovat případný sníh. „Pokud nenasněží, bude se lyžovat na umělé hmotě, která je sice pro lyžování pomalejší, zato ale rychlejší na učení,“ poznamenal Stávek.
Momentálně je v Němčičkách v lyžařských kurzech nahlášeno víc než 200 dětí. Okolní školy už mají zamluvenou většinu dopoledních i odpoledních bloků. Některá odpolední místa jsou ještě volná.
Po poslední nevydařené zimě pro nadcházející sezonu posílili v lyžařském areálu v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku zasněžovací „arzenál“, aby mohli naplno využít každou příležitost k výrobě umělého sněhu. Ve středisku se zaměřili na drobné úpravy sjezdovky v horní části a posílení potřebného vybavení. Prozatím ještě ve fázi přípravy je nová sjezdovka v délce zhruba 900 metrů. Kvůli složitému povolovacímu procesu se s jejím budováním začne nejdřív až na jaře.
Za lyžování tam návštěvníci zaplatí stejně jako loni. Základních 150 bodů vyjde na 240 korun, přičemž podle vleku se za jednu jízdu odečte 10 až 15 bodů.
Jihomoravský skiareál spustil rolbovláček, utáhne až třicet lyžařů |
Největší novinkou jen několik kilometrů vzdáleného střediska v Olešnici je vlastní lyžařská škola. Dosud ji v areálu neměli ve vlastní režii, což se mění. Od tohoto kroku si slibují snížení cen, zkvalitnění a rozšíření nabídky výuky a kurzů. „Jinak máme areál kompletně nachystaný,“ ujistila spolumajitelka areálu Petra Bártová s tím, že zdražení cen lyžaře nečeká. Jakmile to počasí dovolí, začnou zasněžovat, aby byl dostatek sněhu na svahu. Stejně tak stále shánějí brigádníky.
O nastavení ceníku pro blížící se sezonu už mají definitivně jasno také v lyžařském areálu ve Filipovském údolí na Hodonínsku. Loni vyšla jedna jízda na 14 korun a stejné to bude i letos. Ve středisku posílili zasněžovací systém. Už před pár týdny si vyzkoušeli zasněžování, areál postupně ladí, aby byl nachystaný na příjezd lyžařů, až to zimní počasí dovolí.
Lyžařské středisko Stupava, které se skrývá ve Chřibech jen několik kilometrů za hranicemi kraje, ponechává ceny skipasů na stejné úrovni jako v minulé sezoně. Jihomoravané běžně míří za lyžováním i třeba na Harusův kopec v Novém Městě na Moravě. Také tam změnu ceníku nepředpokládají, pokud k ní ovšem přistoupí, nepřekročí zdražení hranici pěti procent.
Kde je možné si zabruslitNa Moravském náměstí v centru Brna se bruslí ve čtyřech časových blocích, a to 10:00–12:00, 13:00–15:00, 16:00–18:00 a 19:00–21:00. Cena pro děti od 6 let je 60 Kč, pro dospělé 100 Kč. Půjčení bruslí vyjde na stovku, helma, tučňák nebo zábradlíčko na 50 Kč, záloha za půjčení je 500 Kč. Brněnské kluziště Vodova umožňuje ve všední dny bruslit odpoledne v čase 15:00–20.00 s přestávkou od 17 do 18 hodin. O víkendu potom v čase 9:00–20:00 vždy ve dvouhodinových blocích, po nichž následuje hodinová přestávka. Základní vstupné vyjde na 130 Kč, dětské na 70 Kč. Půjčení páru bruslí na jeden časový blok stojí 120 Kč, záloha je tisíc korun. Na Vodově si můžete nechat vlastní brusle za stovku nabrousit. Brněnský areál za Lužánkami je ve všední dny otevřen odpoledne v čase 15:00– 20:00 s přestávkou od 17 do 18 hodin. O víkendech mohou lidé přijít už v devět ráno, bruslí se až do 20 hodin ve dvouhodinových blocích, které odděluje vždy hodinová přestávka. Základní vstupné vyjde na 120 Kč, dětské na 70 Kč. Půjčení bruslí vyjde na 140 Kč, záloha za ně je tisíc Kč. K dispozici je brousírna bruslí za 120 Kč a na místě si lze koupit občerstvení. V okresních městech se bruslí na zimních stadionech podle rozpisů ledové plochy, které se každý týden mění. Ceny za základní vstupné nepřesáhnou 100 korun. Ve Vyškově a v Břeclavi je půjčovna bruslí. Přírodní bruslení umožní za vhodných podmínek zamrzlé hladiny rybníků a slepých ramen řeky Dyje v Lednicko-valtickém areálu, konkrétně třeba na Mlýnském rybníce Apollo nebo na Zámeckém rybníce. Bruslaři z Brna a okolí vyrážejí rádi na zdejší přehradu, oblíbené jsou rybníky v Chrlicích, Žebětíně nebo Mariánském údolí, bruslit lze také na Splavisku či Medláneckém rybníce. |
12. února 2021 |