Krajský soud přihlédl k tomu, že Martin G. byl v minulosti souzen již sedmkrát a v době loňského incidentu vykonával veřejně prospěšné práce. To mu přitížilo.
Hrubý fyzický útok na kurýra posoudil jako násilnou loupež, protože mu obžalovaný chtěl sebrat převážené jídlo a chtěl od něj i peníze.
„Trestní sazba za násilnou loupež je dva až pět let nepodmíněně. Původní návrh na odnětí svobody na 46 měsíců byl tedy vzhledem k recidivě pachatele relativně mírný,“ vysvětlila soudkyně odvolacího soudu Šárka Dufková, proč přistoupila k přísnějšímu trestu.
Se mnou nepojedeš, okřikla autobusačka problémového pasažéra. Ten ji zbil![]() |
Obžalovanému nepomohlo, že svého činu linu litoval. Zdůraznil, že trest vězení bude likvidační hlavně pro jeho partnerku a děti, které jsou na něm finančně závislé.
„Na svou rodinu jste měl myslet předtím, než jste požil drogy a choval se násilně,“ vysvětlila mu soudkyně.
Surové napadení za troubení z auta
Loni v květnu se Martin G. podle obžaloby silně opil na oslavě s kamarády, na bujarém večírku kromě alkoholu užil i pervitin.
K útoku ho pak na ulici vyprovokovalo troubení řidiče jednoho z aut, mezi nimiž se potácel. Fyzicky ho napadl, načež svoji pozornost přesměroval ke kurýrovi na koloběžce, který stál opodál na koloběžce a čekal, až na semaforu naskočí zelená. I kurýra hrubě fyzicky napadl a chtěl mu sebrat jídlo, které převážel. Kromě pokrmu po něm požadoval i peníze.
U soudu se násilník hájil tím, že svého činu lituje a že začal navštěvovat adiktologa, aby vyřešil své problémy s alkoholem, ale soudkyni neobměkčil.
„Alternativní možnosti trestů již byly v tomto případě vyčerpány,“ vysvětlila.