Sebevražda matky oběti střelby na FF UK. Skočila do Macochy - regiony.impuls.cz

Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě

  21:48,  aktualizováno  14. dubna 9:06
Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v prosinci 2023. „Lenka Šimůnková, maminka Elišky zastřelené vrahem z fakulty, se rozhodla ukončit svůj život skokem do propasti. Je mi nesmírně smutno,“ uvedl na sociální síti senátor a expolicista Róbert Šlachta. Identitu zesnulé potvrdil i zdroj MF DNES.

Lenka Šimůnková, matka zemřelé Elišky, kterou zavraždil střelec na FF UK. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Událost byla nahlášena v sobotu. K propasti okamžitě vyjely složky integrovaného záchranného systému. Tělo ženy však nalezly na dně Macochy bez známek života.

„Dosud nic nenasvědčuje tomu, že by se na této nešťastné události podílela další osoba,“ potvrdil serveru iDNES.cz policejní mluvčí Pavel Šváb a dodal, že případem se nyní zabývají blanenští kriminalisté.

Matka oběti: mluvila jsem s blízkým vraha. Lenka Šimůnková hledá odpovědi na to, co se stalo na filozofické fakultě

CNN Prima News už v neděli informovala, že je obětí žena, jejíž dítě zahynulo při tragickém útoku střelce na Filozofické fakultě v prosinci předloňského roku.

Šimůnková patřila mezi nejhlasitější kritiky průběhu vyšetřování masakru, při kterém zemřelo 14 lidí a desítky byly zraněny. Jako první z rodičů obětí promluvila veřejně. Upozorňovala na nedostatky zásahu policie a nešetřila ani postup ministra vnitra Víta Rakušana. Podle jejích blízkých se nikdy nesmířila s tím, jak tragédie byla vyšetřena a uzavřena.

Rakušan: Byla ve špatném psychickém rozpoložení

Sám Rakušan se prý se Šimůnkovou osobně setkal na akci Podpisovka v Kolíně 14. února. „Od té doby jsem ji neviděl. Byla ve zjevně špatném psychickém rozpoložení. Mluvil jsem s ní asi deset minut, o úmyslu spáchat sebevraždu se nezmínila,“ uvedl pro iDNES.cz .

„Její smrti je mi líto. Je v podstatě další obětí střelby, s jejímiž následky se naše společnost pořád ještě vyrovnává, nejobtížněji samozřejmě pozůstalí obětí a přeživší útoku. My pracujeme na tom, abychom pravděpodobnost podobných tragédií co nejvíce snížili,“ dodal ministr vnitra.

Chci spravedlnost pro dceru Elišku, říká matka zavražděné studentky z fakulty

Policie totožnost zemřelé nepotvrdila. V pondělí ráno ji ale potvrdil zdroj MF DNES a o tragédii se zmínil na sociální síti expolicista a senátor Róbert Šlachta.

„Právě jsem se dozvěděl tragickou zprávu. Lenka Šimůnková, maminka Elišky zastřelené vrahem z fakulty, se rozhodla ukončit svůj život skokem do propasti Macochy. Je mi nesmírně smutno. Měl jsem možnost Lenku poznat jako obrovskou bojovnici. Nekonečná bolest, kterou si procházela, byla bohužel nakonec silnější. Čest její památce,“ napsal Šlachta na Instagram.

Podle zdroje MF DNES se žena o sebevraždu neúspěšně pokusila už před časem.

Eliška Šimůnková studovala na Filozofické fakultě UK obor Jazyky a komunikace neslyšících. Zemřela ve dvaceti letech.

14. dubna 2025

Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě | (0:45) | video: Youtube/@Robert Šlachta

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: , ,