K neštěstí došlo jenom necelé dva měsíce poté, co také ve Znojmě na střelnici spáchala sebevraždu mladá dívka.
„Mohu říct pouze to, že vyšetřujeme smrt mladého muže po střelném zranění. Z prvotního vyšetřování vyplývá, že spáchal sebevraždu,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.
Kde hledat pomocV České republice je k dispozici několik krizových linek, které jsou anonymní a zdarma. Například pro děti a mladistvé je to Linka bezpečí (116 111), která je k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, a poskytuje okamžitou pomoc v krizových okamžicích. Kromě krizových linek je vhodné vyhledat i odbornou pomoc. Psycholog nebo terapeut může člověku pomoci zpracovat pocity, identifikovat příčiny problémů a najít způsoby, jak se s nimi vyrovnat. Vhodné je také svěřit se se svým trápením blízkému člověku. |
Ředitel školy, kterou zemřelý mladík navštěvoval, informoval ve zprávě adresované rodičům také o sebevraždě. Redakce iDNES.cz ji má k dispozici.
„O důvodech tohoto činu nemáme v tuto chvílí žádné bližší informace. Momentálně se snažíme zajistit pro žáky naší školy psychologickou intervenci, která by jim mohla pomoci se s touto tragédií lépe vyrovnat,“ informoval ředitel rodiče.
Požádal je, aby věnovali zvýšenou pozornost jakýmkoliv případným problémům jejich dětí, aby se podobná událost v budoucnu již neopakovala.
Na začátku ledna ve Znojmě na střelnici patnáctiletá dívka obrátila zbraň proti sobě a způsobila si vážná zranění. Záchranáři ji převezli v kritickém stavu do Fakultní nemocnice Brno, tam ale lékaři boj o její život prohráli. Zanechala po sobě dopis na rozloučenou.