„Takto odstavená vozidla nedělají problém ani tak nám, jako spíš těm, kteří chtějí na parkoviště zajet, případně z něj vyjet,“ popisuje Stanislav Dvořák, ředitel Lázeňských lesů a parků Karlovy Vary (LLPKV), i podle vlastní zkušenosti. „A lidé nám pak naštvaně píšou, že se kvůli tomu zdrželi.“
Proto se také správci lesů a parků obrátili na městskou policii. „Požadavek jsme dostali 12. února,“ potvrdil Jan Trojáček, zástupce velitele městské policie.
Po týdnu může potvrdit, že podnět má opodstatnění. „Po prvním víkendu jsme na místě řešili sedm nesprávně odstavených aut. Dvě případy vyřešily hlídky na místě, pět motoristů našlo za stěračem oznámení,“ řekl Trojáček.
Parkování v oblasti přitom řeší dopravní značení. Už u křižovatky s hlavním tahem na Plzeň je zónová značka, která omezuje jak rychlost, tak stání v lokalitě. „Pracovně jsme si současnou situaci nazvali zahodimautokdejemisto,“ řekl Dvořák.
Lázeňské lesy a parky zprovoznily záchytné parkoviště na přelomu listopadu a prosince loňského roku. Jeho vytíženost je podle zkušeností ředitele Dvořáka zhruba dvacetiprocentní. „Je to dané tím, že v zimních měsících není středisko tak frekventované. V létě počítáme s větší obsazeností,“ doplnil ředitel správy lesů.
Reakce na nové parkoviště jsou podle Dvořáka veskrze pozitivní. Díky této možnosti se totiž výrazně uklidnila dopravní situace na příjezdové komunikaci k areálu. „Lidé se nemusí obávat pustit na ni třeba děti na odrážedlech či saních,“ vysvětlil ředitel.
Jedinou výtku směřují lidé, kteří parkoviště využívají, k absenci kamerového systému.
9. května 2024 |