„Mohu potvrdit, že na místě zasahovali hasiči Správy železnic,“ řekl mluvčí drážních hasičů Martin Kavka. Podle webu Českých drah se podařilo provoz plně obnovit krátce po půl šesté odpoledne. Od 16:55 vlaky jezdily sníženou rychlostí po jedné koleji.
Ke střetu došlo nedaleko obchodních center ve Svitavách. Mezinárodní vlak, který měl namířeno z Hamburku do Budapešti, zabrzdil zhruba 700 metrů za svitavským nádražím ve směru na Brno.
„Osoba po střetu zemřela. Událost prověřujeme,“ řekla mluvčí pardubické policie Dita Holečková.
Krátce po nehodě byla mezi stanicemi Svitavy a Březová nad Svitavou zavedena náhradní autobusová doprava.
„Za místem omezení mohou vlaky navýšit zpoždění asi o deset až 20 minut,“ uvedly České dráhy.
Rychlíky Metropolitan a Vindobona z Brna směrem na Kolín České dráhy odklonily přes Havlíčkův Brod, přičemž Metropolitan nabral zpoždění asi 45 minut. V opačném směru odklonily rychlík Vindobona z České Třebové do Břeclavi přes Olomouc, odklonem vlak nabral zpoždění asi 20 minut.
![](https://1gr.cz/data/mapy/AB/49_754640435088085-16_457088946522568-12-560x315.png)
Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz
23. ledna 2025 |