Podle jeho informací žačka sedmé třídy napadla spolužačku z osmičky. Útočnice chodí do školy, zatímco napadená je doma. Zástupce ředitele školy Jakub Hačka uvedl, že případ nemůže potvrdit ani vyvrátit, protože s médii může mluvit jen ředitelka školy, která má dovolenou a bude v pátek.
Tři spolužáci z druhého stupně před školou uvedli, že o incidentu vědí, i když učitelé je informovali, že o věci nemohou mluvit. „Dověděli jsme se to ale od spolužáků ze 7.B, kde se to stalo,“ uvedli. Popsali verzi, že se případ stal na toaletách a jedna spolužačka vytáhla nůž na druhou dívku. Sdělili i křestní jméno dívky.
Vletěla do třídy s nožem a bodala. Asi se šla mstít, míní žáci o útoku ve škole![]() |
„V minulém týdnu jsme přijali oznámení, že na jedné ze základních škol v Plzni došlo k incidentu mezi žáky. Ve věci probíhají úkony trestního řízení, ale vzhledem k věku aktérů řízení, nebudeme poskytovat další informace,“ uvedla městská policejní mluvčí Michaela Raindlová.
„Probíhají výslechy, prověřování, zjišťují se detaily,“ vysvětlila mluvčí s tím, že událost prověřují ve spolupráci se školou a dalšími institucemi.
Policisté nyní mediálně postupovali jinak, než u případu, který se stal loni v září na základní škole Komenského v Domažlicích, kde jedna z dívek zaútočila nožem na spolužáky. Na otázku, proč v případě plzeňské školy postupuje policie jinak, když v Domažlicích se konala tisková konference, Raindlová odpověděla, že v Domažlicích došlo k dokonanému činu. „Nechci plzeňský případ bagatelizovat, ale naštěstí se nikomu nic nestalo,“ uvedla mluvčí.
Školačka v Domažlicích pobodala dva spolužáky, po ošetření se děti léčí doma![]() |
Prověřování podle ní bude trvat delší dobu, protože když se jedná o děti, musí se na rozdíl od vyšetřování dospělých, výslechů účastnit další osoby a musí se zvolit citlivý přístup.
V domažlické škole pobodala žačka druhého stupně chlapce a děvče, které lékaři po ošetření v nemocnici propustili do domácího léčení. Další dítě utrpělo šok. Podezřelou policie zadržela. Případ vyšetřovali kriminalisté pro podezření z násilného trestného činu.
Kde hledat pomoc v případě potížíLinka bezpečí - 116 111 (nonstop a zdarma), pomoc@linkabezpeci.cz Právní důsledky násilného chování a vyhrožování Pro pachatele ve věku 15-18 let řeší tyto činy specializované soudy pro mladistvé. Pachatelům hrozí dohled probačního úředníka, zákaz návštěv určitých míst, zákaz kontaktu s určitými osobami, ochranná výchova nebo v závažných případech i trest odnětí svobody. Soud může také nařídit zabrání věcí použitých ke spáchání činu, například mobilního telefonu nebo počítače. U dětí mladších 15 let se případy řeší ve spolupráci s rodiči a orgány sociálně-právní ochrany dětí. Mohou být uložena výchovná a ochranná opatření včetně dohledu probačního úředníka, umístění do specializovaného zařízení nebo nařízení ochranného léčení. Zdroj: ministerstvo vnitra |