Mladá žena velice rychle zjistila, jak to chodí ve firmách rozvážejících zákazníkům balíčky. Vymyslela hned několik různých způsobům, jak se dostat bez placení k cizím věcem, které se jí líbily nebo šly obratem zpeněžit. Škoda se pohybuje v desítkách tisíc korun.
Podle policejní mluvčí Michaely Raindlové si zásilky, které nebyly na dobírku, zákazníkům neodvezla, ale jednoduše nechávala. „V systému je označila jako doručené. Naopak zásilky s dobírkou označila jako nenaložené nebo jako neúspěšný doručovací pokus. Zboží, které se jí zrovna nehodilo, vzápětí prodala a peníze utratila,“ uvedla Raindlová.
Zloděj vykrádal mincovníky u myček. Šetřím si na svatbu, vysvětloval policii![]() |
Repertoár krádeží a podvodů tím ale ještě nebyl vyčerpaný. Policisté zjistili, že v několika případech si žena zboží objednávala v obchodech přímo pro sebe, ale na cizí jména. Když takový balíček dorazil, dostala se k němu a nechala si ho.
„Balík opět označila jako neúspěšný doručovací pokus. Do krabice vložila kameny a balíček byl zaslaný zpět poškozené společnosti jako nedoručená zásilka. Obviněná žena získala tímto podvodným jednáním například parfém, ponožky, značkové oblečení a obuv, puzzle nebo speciální potraviny,“ vypočítala policistka Michaela Raindlová.
Balík s drahými hodinkami kdosi vykradl, prodejci se vrátila tři jablka![]() |
Šestadvacetiletou ženu policisté stíhají za krádež a podvod. Kriminalisté ji chytili poměrně brzy, kdy na kontě měla přibližně deset ukradených nebo vykradených balíčků. I tak jí hrozí až dva roky vězení.