Policie přehradila D5, aby dopadla řidiče. Ten z kamionu utekl, našli ho ve vlaku - regiony.impuls.cz

Policie přehradila D5, aby dopadla řidiče. Ten z kamionu utekl, našli ho ve vlaku

  19:06,  aktualizováno  19:14
Policisté dopadli řidiče kamionu, který ujížděl hlídce z Plzeňského kraje po D5 a pak zastavil a utekl. U Bavoryně na Berounsku policie dálnici v podvečer dočasně uzavřela, šofér ale stihl opustit svůj vůz a dal se na útěk. Policisté ho vypátrali v prázdném vlaku.
Policie přehradila dálnici D5, aby dopadla řidiče kamionu | (1:04) | video: iDNES.tv

„Policisté z Plzeňského kraje pronásledovali řidiče nákladního auta, který odmítal zastavit, nereagoval na výzvy k zastavení, takže jsme uzavřeli dálnici. On zastavil a někam utekl. Byl povolán vrtulník a psovod,“ popsala stíhací a pátrací akci policejní mluvčí Michaela Richterová.

„Policisté řidiče našli v prázdném vlaku. Zkouška na alkohol a drogy byla negativní. Prohlídka nákladových prostor vozu nic neobjevila. Motiv chování řidiče dále zjišťujeme“, dodala Richterová.

Řidiče si převzali do péče středočeští záchranáři a odvezli do pražské nemocnice v Motole. „ Pacient má blíže nespecifikované zdravotní problémy, aktuálně postupuje řadu vyšetření“, vysvětlil pro iDNES.cz mluvčí středočeské záchranné služby Marek Hylebrant.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,