„V tomto roce přidáme do tržní nabídky pravidelné grilování ryb a masa, chystáme latinskoamerický festival, swapy, tedy akce, kdy lidé nenakupují za peníze, ale vzájemně si věci vyměňují, nebo žádaný festival piva,“ nastínila manažerka tržiště Michaela Topič. „Občerstvení doplníme mimo jiné o ukrajinské národní speciality a pokrmy.“
Město loni poprvé uspořádalo Mint Market, na kterém se prodávalo módní oblečení, šperky nebo designové výrobky, letos se bude konat dvakrát – v květnu a říjnu.
„Navážeme i na další úspěšné akce z loňského roku, jako byla například Barum Rally večerní gastro zóna s doprovodným hudebním programem nebo Vinný jarmark,“ předestřela Topič.
Zlín má konečně nové tržiště Pod Kaštany. Nezměnilo se od roku 1973![]() |
Nejbližšími akcemi jsou v sobotu 15. března farmářský jarmark a o den později bleší trh nazvaný Starým věcem nový život.
Někteří prodejci přitom využívají možnosti rozšířeného prodeje, což znamená, že kromě běžného provozu se účastní i doprovodných programů.
„Už řadu let prodáváme vlastní výpěstky a teď po rekonstrukci tržiště se účastníme i doprovodných akcí,“ uvedl prodejce zeleniny Miroslav Sedlář.
Nákupy, kulturní zážitky i občerstvení
Slavnostní zahájení prodejní sezony je naplánováno i s doprovodným programem na sobotu 5. dubna.
„Naším cílem je nabídnout návštěvníkům kromě kvalitního nákupu i zážitky, které je vtáhnou,“ naznačil primátor Jiří Korec. „I letos chceme podpořit komunitní atmosféru a oživit prostor trhu hudebními vystoupeními, tematickými festivaly nebo speciálními akcemi, které budou pro návštěvníky atraktivní.“
V loňském roce se uskutečnilo 46 podobných akcí. „Zaznamenali jsme pozitivní zpětnou vazbu od veřejnosti,“ tvrdí primátor.
Minulý rok na tržišti bylo deset farmářských jarmarků, devět bleších trhů, pět psích marketů, méně pak sběratelských či dobročinných akcí.
Náplast na kritiku. Zlínské tržiště je nominované na architektonickou cenu![]() |
Součástí trhu se stala gastro zóna s food trucky a pojízdnými stánky. Lákají na tradiční české speciality, zabijačku, neapolskou pizzu, tradiční španělské pečivo churros, hranolky, ukrajinské čebureky nebo dobrou kávu a pití.
Město chce od letoška pomocí techniky začít počítat návštěvníky tržiště, podle čehož zjistí, o které akce je největší zájem. A bude podle toho moci případně upravovat program.
Obnova tržiště Pod Kaštany stála zhruba sto milionů korun. Na více než 900 metrech čtverečních je k dispozici na šest desítek prodejních míst, dalších až třicet míst lze využít v případě rozšíření tržiště směrem k sousednímu náměstí Míru.
V první sezoně po otevření zrekonstruovaného tržiště ještě moc zákazníků nechodilo:
20. října 2023 |